magnetizácia vody

Voda a magnetické pole

Magnetizácia dáva vode biologicky významné vlastnosti. Magnetizáciou vody sa zmenia fyzikálne vlastnosti vody a chemické zloženie ostáva nezmenené. Voda sa stáva mäkšia (znižuje sa povrchové a vnútorné napätie) a menia sa aj jej chuťové vlastnosti. Väčšinou sa odporúča doba expozície 2 - 4 hodiny. Je všeobecne známe, že polievať rastliny magnetizovanou vodou spôsobuje ich lepší rast a majú sladšie plody a je tiež významne pozitívne ovplyvnená klíčivosť semien.

Využitie magnetickej vody na liečebné účely je možné datovať na tisícročia. Ale až v súčasnej dobe sa objavujú prvé seriózne a vedecky podložené informácie. Experimenty preukázali väčšiu odolnosť organizmu proti infekcii, regulačné účinky na tráviaci trakt, protiaterosklerotické efekty, upokojujúce účinky na nervový systém. Boli vykonané aj prvé experimenty na zvieratách, kde sa sledovali možné protinádorové účinky. Magnetizované tekutiny ako je voda, minerálky, džús, čaj a iné, by mali byť súčasťou každodenného pitného režimu pre dosiahnutie celkového dobrého zdravotného stavu a posilneniu imunitného systému organizmu. Magnetizovaná voda priaznivo pôsobí pri zažívacích ťažkostiach, nadúvaní, žalúdočných vredoch, pri obličkových a žlčníkových kameňoch, menštruačných problémoch a menopauze. Magnetizovaná voda je vhodná taktiež pre ošetrenie pleti, umývanie pokožky, pri ochoreniach ako je akné, ekzém.

Vplyv magnetizovanej vody na človeka

Prospešnosť magnetizovanej vody pre človeka je nespochybniteľná. Výskumy preukázali, že magnetizovaná voda môže vylepšiť stav tráviacej sústavy, podporovať obnovu tkanív, uľahčiť vylučovanie splodín metabolizmu i toxínov, posilniť imunitný systém a znížiť hladinu cholesterolu.

Účinky na tráviacu sústavu

Podľa profesora Lina z izraelského technologického inštitútu vylepšuje magnetizovaná vodarozvádzanie živín po tele tým, že zvyšuje rozpustnosť minerálnych látok. Tým sa posilňuje celkové fungovanie organizmu. Po mnoho rokov sa v Indii, Japonsku, Rusku a ďalších krajinách používa magnetizovaná voda na liečbu chorôb, k obnove metabolickej rovnováhy a vylepšeniu celkovej vitality inak zdravých ľudí. Holger Hanneman uvádza, že denná konzumácia magnetizovanej vody predstavuje súčasť liečby zápchy a že by mala byť užívaná v kombinácii s diétou bohatou na vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre rozhýbanie čriev.

Regenerácia tkanív

Magnetizovaná voda má niektoré špeciálne vlastnosti, ktoré po jej požití a vstrebaní sa do organizmu, prejdú na telesné orgány. Ľudské telo tvorí zhruba zo 70% voda, a preto je veľmi dôležité neustále nahradzovať vylúčené tekutiny vodou čo najvyššej kvality. Krv je tiež tvorená zo 49,5% vodou. Jej funkciou je zásobovanie tkanív kyslíkom a potrebnými živinami, rovnako ako transport odpadových látok - čo je ďalší dôvod, prečo by sme mali piť vodu tej najlepšej možnej kvality.

Dlhodobé a pravidelné pitie magnetizovanej vody môže mať priaznivý vplyv na tráviace ťažkosti (a to aj preventívne), ale tiež napomáha regenerácii tkanív. Výsledky z laboratória v Portoriku (ktoré boli neskôr potvrdené aj klinickými testami na pacientoch) naznačili, že každodenné oplachovanie magnetickou vodou významne skracuje dobu potrebnú pre zahojenie preležanín. Pokračovanie tejto terapie potom aj účinne bráni ich znovuobjaveniu.

Uľahčovanie vylučovania toxínov

Magnetizovaná voda vylepšuje schopnosť tela zbavovať sa toxínov. Tiež napomáha tráveniu, znižuje kyslosť žalúdočných štiav, pôsobí ako diuretikum (močopudná látka) a má povzbudzujúce účinky na vylučovaciu sústavu. Holger Hanneman odporúča každodennú konzumáciu litra magnetizovanej vody ako najlepší spôsob, ako môžeme svojmu telu pomôcť v účinnom vylučovaní škodlivín. Mnoho ľudí si všimlo, že táto liečba odstraňuje zápchu. Doktor Louis Donnet píše vo svojej knihe Les aimants pour votre santé: "Na Leningradskej klinike boli obličkové kamene rozpúšťané pomocou magnetizovanej vody. Tá však musela byť prijímaná pravidelne, a po dlhú dobu (dva až tri mesiace).Magnetická energia, ktorá z nej prechádza na človeka, ovplyvňuje celý organizmus. Magnetické pole má kladný vplyv na biologické procesy. Magnetizovaná voda nie je liek ako taký, ale v kombinácii s ďalšími typmi liečby výrazne napomáha k uzdraveniu. Funguje ako diuretikum (zvyšuje množstvo moču vylúčeného z tela) a stimuluje vyprázdňovanie. Pečeň sa zmenší a močový mechúr prestáva byť tak tvrdý, znižuje sa bolesť. Drobné obličkové kamienky, alebo kamienky v močovom mechúri dokonale zmiznú v priebehu troch mesiacov.

V prípadoch problémov s močením sa ukázalo byť veľmi účinnou metódou pitie malých množstiev magnetizovanej vody (okolo 50 ml) každých desať minút - celkom osemkrát až desaťkrát. Tiež Dr. Bansal sa zmieňuje o efektívnej liečbe ľadvinových kamienkov za pomoci magnetizovanej vody.

Posilnenie imunitného systému

Magnetizovaná voda všeobecne posilňuje imunitný systém a bola preukázaná jej účinnosť pri liečení takých vírusových infekcií, ako je chrípka, nádcha a kašeľ, rovnako ako v prípade astmy a mnohých ďalších chorôb. Pravidelné pitie magnetizovanej vody všeobecne podporuje všetky hojivé mechanizmy. Pravidelné pitie magnetizovanej vody stabilizuje hladinu cholesterolu a zabraňuje jeho hromadeniu a ukladanie v cievach (tzv. kôrnatenie tepien), ktoré by mohlo viesť k zvýšenému krvnému tlaku. Magnetizovaná voda tiež podporuje pravidelný srdcový rytmus.

Zníženie hladiny cholesterolu

Magnetizovaná voda má veľmi dobrý vplyv na krvný obeh. Krv je, ako sme už spomenuli, tvorená takmer z 50-tich% vody. Pravidelné pitie magnetizovanej vody stabilizuje hladinu cholesterolu a zabraňuje jeho hromadenie a ukladanie v cievach (tzv. kôrnatenie tepien), ktoré by mohlo
viesť k zvýšenému krvnému tlaku.

Ako teda vieme, magnetizovaná voda má v mnohých rôznych smeroch blahodárne účinky. Ak ju pijeme dlhodobo a pravidelne, má liečebné i preventívne účinky.